kilka słow o nas

W miejscowości Stare Gronowo, położonej około 15 km na południe od miasteczka Człuchów (droga nr 22 Berlin - Kaliningrad) znajduje się nadal funkcjonujący zakład ceramiczny, zwany w tutejszym środowisku „kaflarnią”. Nazwa ta nawiązuje do korzeni zakładu, który od początku swego powstania, czyli od 1894 roku, do wybuchu II wojny światowej produkował kafle.

Do lat siedemdziesiątych dwudziestego wieku profil produkcji zmieniał się w zależności od zapotrzebowań rynku. Wytwarzano tu między innymi przenośne piece na potrzeby wojsk, rurki drenarskie, oborowe płytki posadzkowe, a także odlewane podstawy do lamp.

Pod koniec lat siedemdziesiątych zaczęto tu produkcję wyrobów ceramicznych: dachówki mnich-mniszki, dachówki karpiówki, galanterii ceramicznej, gąsiorów dachowych oraz nietypowych wyrobów ceramicznych według indywidualnych zamówień, przeznaczonych głównie do konserwacji zabytków.

W 1998 roku powstała tu rodzinna firma nosząca obecnie nazwę CERAMIKA STARE GRONOWO ANNA MIKULSKA, zajmująca się dziś wyłącznie produkcją nietypowych wyrobów ceramicznych, głównie do odnowy zabytków. Tworzymy dachówki ceramiczne o doskonałej wytrzymałości oraz estetycznym wyglądzie wizualnym, z których korzystają również prywatni inwestorzy do budowy dachów swoich domów. Dzięki przystępnym cenom, profesjonalizmowi w obsłudze klientów oraz wyrobom wysokiej jakości, jesteśmy firmą cenioną przez klientów polskich i zagranicznych, a nasze wyroby zostały użyte do renowacji wielu rozmaitych kościołów, zamków i innych zabytkowych obiektów.

Copyright © 2007

"Ceramika Stare Gronowo Mikulska A." - Stare Gronowo 19, 77-310 Debrzno - tel. kont. 59 833 70 76

Strona używa plików cookie, jeťli nie zgadzasz się na to prosimy o opuszczenie strony b‘dĄ zmianę konfiguracji przegl‘darki.